13.8.2017

2. oddíl

Koedukovaný skautský oddíl, který má dnes přes 30 členů. V současné době máme čtyři družiny.

• Nováčcci (2. a 3. třída)
  • Výři (holky, 1. – 4. třída)
  • Vrabky (holky, 5. – 7. třída)
  • Vlaštovci (kluci, 5. – 7. třída)

Všechny družiny se scházejí jednou týdně, vždy v pondělí od 17:30 do 19:00. Každé první pondělí v měsíci se koná schůzka oddílová, a to od 17:30 do 18:30. Oddílové schůzky jsou kratší, spíše informačního charakteru, a děti na nich dostávají oddílový časopis Šprochy, ve kterém informujeme o aktuálních akcích.

Na schůzkách máme rozmanitý program, který přizpůsobujeme věku dětí. O víkendech jezdíme na výpravy – jednodenní i celovíkendové výlety do blízkého i dalekého okolí. Během roku děti sbírají body za účast a aktivitu na schůzkách a výpravách, za které si pak mohou koupit losy do oddílové loterie. Každé léto už více než dvacet let jezdíme na stanový tábor na Šumavu.

Pokřik
„Skarabeus buď!
Připraveni, v každé chvíli ctíme pravdu, svornost, píli,
přírodě a přátelství život zasvětíme, naše skautské ideály nikdy nezradíme,