Jsme smíšený oddíl – v oddíle máme kluky a děvčata. Scházíme každý týden na schůzce v klubovně v Rozdělově a jednou až dvakrát za měsíc na výpravě a v létě zpravidla na třech větších akcích. Výpravy jsou pro nás hodně důležité, protože tam je to pravé dobrodružstvíčko a i trochu poznání světa. A společnými zážitky upevňujeme kamarádské vztahy a překonáváním cestovatelských potíží snad i trochu rosteme. Snažíme se o pestrost – chodíme pěšky, jezdíme na kolech, plavíme se na nafukovacích lodích, v zimě se pokoušíme o běžky. A také rádi jezdíme vláčkem. Na stálém táboře, zpravidla jednotýdenním, se obvykle scházíme v hojném počtu, včetně rodinných příslušníků vedoucích. V létě 2023 to bylo (opět) na Štilečku (u Sedlčan). Tam jsme většina z nás dojeli na kolech. Na takovém táboře si hlavně hrajeme a také se o sebe staráme, například řežeme a sekáme dřevo, škrábeme brambory i si trochu uklízíme a v noci hlídáme. A také rádi zpíváme.

Jsme uspořádáni do 4 věkově sourodých družin. Několik výprav ročně je pro nás pro všechny, některé výpravy jsou družinové. A někdy se i podaří náročnější výprava pro několik dobrodruhů, kterým silnější zážitky stojí za trochu námahy. Například koncem léta 2022 jsme na dvou nafukovacích Pálavách vpluli po polské Wisle do Baltu a koncem léta 2023 jsme na pěti Pálavách spluli asi 200 km Dunaje z Devína do Visegradu.

Naše družiny

• Limetky (8 dětí, 8-10 let)
  • Papriky (5 chlapců a 3 děvčata, 11-14 let)
  • Citróni (3 chlapci a 4 slečny, 13-16 let)
  • Balouni (3 chlapci a 2 slečny, 15-20 let)

V závorkách je uvedeno, kolik lidiček se zapojuje do naší činnosti často až pravidelně.
V oddíle máme ještě registrováno několik lidiček, kteří se akcí oddílu účastní příležitostně.
Oddíl a družiny vede několik vedoucích (14-70 let)
A ještě máme Dinosaury, to jsou malé děti vedoucích, kteří se úzce specializují na druhohory, někdy se připojí k
Limetkám.

Náš pokřik (historický, z konce 90-tých let)